UA-148509334-1

Опорно-руховий апарат

Опорно-руховий апарат

Одним з важливих моментів пристосування організму до навколишнього середовища є рух. Він здійснюється системою органів, до яких належать кістки, їх з'єднання і м'язи, що об'єднані в єдине ціле — апарат руху, або опорно-рухову систему. Усі кістки, з'єднані між собою різними видами сполучної тканини, утворюють скелет — пасивну частину апарату руху, а прикріплені до кісток скелетні м'язи — його активну частину.
Кістково-м'язова система підтримує людину у вертикальному положенні (кістки хребта і нижніх кінцівок). Захисну функцію виконують кістки черепа, хребта, грудної клітки, таза, а також м'язи живота, захищаючи від впливу зовнішніх факторів головний і спинний мозок, легені, серце та органи черевної порожнини. Рухову функцію виконують кістки і м'язи кінцівок, хребет, м'язи спини і грудей.
Кровотворну функцію виконують переважно плоскі кістки, в яких міститься червоний кістковий мозок. Як депо деяких мінеральних солей і мікроелементів, скелет бере участь у мінеральному обміні (солей кальцію, заліза, фосфору), а м'язи, депонуючи глікоген, — у вуглеводному обміні.
У живому організмі кістка на 50% складається з води, до складу іншої частини входять органічні (12,4%) і неорганічні (21,85%) речовини. Органічною речовиною кістки є осеїн, неорганічні речовини - вапняні солі, а також хлористий натрій. Неорганічні речовини надають кісток твердість, органічні - гнучкість і пружність.

Уточнити Пошук
Показано з 1 по 6 із 6 (всього 1 сторінок)